• Pošta Plavecký Štvrtok bude 24.6.2020 otvorená od 8-11h a od 14-17h.

• Oznam káblovej tel.: je potrebné si nastaviť automatické ladenie programov na svojich televíznych zariadeniach.

Dobrý deň.

Prihováram sa vám netradične v sobotu , ale situácia si to vyžaduje .

Nakoľko sa u jedného občana z našej obce potvrdilo ochorenie koronavírusom, s vážnosťou situácie žiadam  všetkých o dodržiavanie všetkých nariadení, dodržiavanie hygieny , nosenie ochranných prvkov aj na verejných priestranstvách, obmedzenie návštev, dodržiavanie odstupov a disciplíne pri nákupoch a návšteve pošty. Práve dnes zisťujeme, že sa nás to všetkých bytostne týka a infikovať sa môžeme kdekoľvek a kdekoľvek.

Aby som obmedzil šírenie rôznych neprávd, pridám zopár informácii.

• pán sa momentálne nenachádza v Plaveckom Štvrtku, a je z časti obce Chríb.
  • nemal žiadne príznaky z ochorenia a ochorenie mu bolo diagnostikované pri inom vyšetrení. Bežne chodil na prechádzky a po vonku.
  • momentálne je v zdravotníckom zariadení.
  • manželka je doma v karanténe a čaká na ďalší postup.
  • osoby, ktoré s ním prišli do styku sú v domácej karanténe.

-  už kontaktovali príslušné úrady a som s nimi v kontakte

- žiadam všetkých, ktorý prišli do kontaktu s dotknutou osobou,

aby to nahlásili na uverejňované  čísla a informovali sa o ďalšom

postupe.

Žiadam každého, kto prišiel do kontaktu s niekým z pozitívnou cestovateľskou anamnézou, kto žije v spoločnej domácnosti s osobou v karanténe aby túto informáciu NEZATAJOVAL, informoval príslušné orgány a dodržiaval karanténu. Svojim nezodpovedným prístupom tak vystavuje svoje okolie rizikám.

Zatajovaním informácii nepomôžete, ale len zhoršíte už aj tak vážnu situáciu.

Zároveň ochromujete fungovanie záchranného systému a jednotlivých záchranných zložiek.

Pripomínam, že nie každý kto prišiel do styku s infikovanou osobou ochorie. Toto ochorenie môže postihnúť každého z nás preto odsudzovanie týchto osôb nieje na mieste.

Dňa: 21.03.2020                                                             Radoslav Benkovič

V Plaveckom Štvrtku                                                           Starosta obce

Dnes je Štvrtok, 13. august 2020

Slovenská pošta